wielkanoc 2017

2018/10/02_Brzozowo
We wtorkowy wieczór (2 października br., o godz. 18.00), pod namiotem, doszło do spotkania burmistrza Roberta Czapli z mieszkańcami sołectwa Brzozowo. Mieszkańcy zaprosili burmistrza, aby porozmawiać o możliwości wybudowania w Brzozowie placu zabaw dla dzieci.

Jedna z rodzin wystąpiła z propozycją odsprzedania Gminie gruntu, na którym inwestycja ta mogłaby być zrealizowana. Dotychczas budowa placu zabaw nie była możliwa, ponieważ gmina nie posiadała na terenie sołectwa swoich gruntów.

- Jest duża szansa, że w przyszłym roku powstanie projekt i wykonamy w Brzozowie plac zabaw - powiedział na zakończenie spotkania burmistrz Robert Czapla. - Wpisuję wasz plac zabaw do projektu budżetu gminy na rok 2019 i mam nadzieję, że w kolejnym roku się spotkamy na jego przekazaniu. I już dziś się zastanówcie, jaką kolejną ważną rzecz chcielibyście, aby została zrealizowana u was po placu zabaw.

Mieszkańcy wręcz jednogłośnie stwierdzili, że będzie to postawienie 3-4 lamp drogowych w stronę Żabowa, gdzie budują się obecnie nowe domu. Brzozowo to jedno z najmniejszych sołectw w gminie Nowogard, liczące około 72 mieszkańców. (ps)