Bema DINO17 czerwca br., została wydana pozytywna decyzja o lokalizacji zjazdu z drogi powiatowej, który umożliwi dojazd klientom do sklepu DINO na osiedlu Bema w Nowogardzie.
W 2013 roku, do Urzędu Miejskiego w Nowogardzie, wpłynął wniosek inwestora o wydanie warunków zabudowy dla planowanej inwestycji budowy pawilonu handlowego (marketu) na ul. Generała Bema. Pierwotnie planowana była w tym miejscu budowa przez portugalską firmę Jeronimo Martins, trzeciego już w Nowogardzie, dyskontu Biedronka.
Budowa takich wielkopowierzchniowych sklepów w mieście zawsze jest kontrowersyjna, czy to z uwagi na lokalne małe sklepy, czy też na wygląd samego miasta. W związku z tym burmistrz Robert Czapla, postanowił zwrócić się bezpośrednio do mieszkańców z pytaniem, czy taki market w tym miejscu powinien powstać.


24 sierpnia 2016 r., burmistrz zarządził konsultacje społeczne, które odbyły się w dniach od 29 sierpnia do 3 września 2016 roku. Mieszkańcy mieli odpowiedzieć wtedy na jedno pytanie: „Czy jesteś za/czy jesteś przeciw – lokalizacji pawilonu handlowego (marketu) na terenie osiedla nr 3 w Nowogardzie?”. Uprawionych do głosowania było 1485 osób. Swoje głosy oddało 922 mieszkańców Osiedla Bema. „Za” lokalizacją pawilonu opowiedziało się 830 mieszkańców (co daje 90%), „przeciw” opowiedziały się 92 osoby (10%).
Dzięki przeprowadzonym w roku 2016 konsultacjom, poznaliśmy opinię mieszkańców oraz dowiedzieliśmy się w ten sposób, że jest duża grupa zwolenników lokalizacji pawilonu handlowego właśnie na Osiedlu Bema.
Warto też wspomnieć, że właścicielem sklepu, który ma powstać na osiedlu Bema, jest polska firma DINO POLSKA S.A.