images/2019/07/12_Wyszomierz_budowa_/
W piątek, 12 lipca br. Burmistrz Robert Czapla w towarzystwie prezydium Rady Miejskiej - wiceprzewodniczących: Jacka Rafińskiego i Marcina Wolnego dokonał - poprzez symboliczne wbicie szpadla - rozpoczęcia budowy świetlicy wiejskiej w Wyszomierzu. W przekazaniu placu budowy, które jest zwyczajową formalnością, wzięli także udział wykonawca: Adam Dembiński oraz Pamela Springer z Wydziału Inwestycji UM.
To kolejna realizacja burmistrza Roberta Czapli dla mieszkańców Wyszomierza. W ubiegłym roku przekazał jednostce OSP Wyszomierz sprzęt ratujący życie wart kilka tysięcy złotych (w 2015 roku jednostka OSP otrzymała wóz bojowy), również w ubiegłym roku zrealizowana została termomodernizacja remizy. W ubiegłym roku także, burmistrz Robert Czapla udzielił wsparcia dla jednej z mieszkanek wsi, która znalazła się w trudnej sytuacji. Teraz z myślą o wszystkich mieszkańcach Wyszomierza realizuje budowę świetlicy wiejskiej.

Umowa z wykonawcą - ZPUH DEMGRAD S.C. z Nowogardu podpisana została w dniu 18 czerwca br. Wartość inwestycji to 793.777,51 zł. Jest współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Świetlica dla mieszkańców Wyszomierza będzie budynkiem parterowym niepodpiwniczonym z instalacjami zewnętrznymi: elektryczną, kanalizacji sanitarnej (do bezodpływowego zbiornika na ścieki), wodociągową oraz przyłączem wodociągowym. Powierzchnia użytkowa świetlicy to 170,81 mkw. Wysokość 6,26 m. W obiekcie znajdzie się sala spotkań, biblioteka, zaplecze kuchenne, węzeł sanitarny w tym dla osób niepełnosprawnych oraz kotłownia ze składem opału. Prace zakończone zostaną w kwietniu 2020 roku. (BS, fot. BS)