Fundusze pozyskane przez Burmistrza Nowogardu

W związku z licznymi pytaniami płynącymi od Państwa dotyczącymi pozyskanych środków zewnętrznych, poniżej będziemy na bieżąco informować Państwa o dofinansowaniach na inwestycje prowadzone w gminie Nowogard.

ilość pozyskanych środków w latach 2014-2019
19 615 750,00 zł

Informacja

Robert CzaplaW związku ze zdarzeniami losowymi (pożarów budynków mieszkalnych), które dotykają mieszkańców naszej gminy, w dniu 01.07.2019r Burmistrz Nowogardu Robert Czapla podpisał już kolejne umowy z Wojewodą Zachodniopomorskim p. Tomaszem Hinc w sprawie przyznania dodatkowej dotacji celowej na rzecz trzech rodzin poszkodowanych w pożarze. Pomoc finansowa będzie przeznaczona na odbudowanie, remont czy też zakup sprzętu utraconego w pożarze.

Burmistrz pozyskał dla Gminy 1,5 miliona złotych

 images/2019/05/31_Podpisanie_umow/
Piątek, 31 maja br. był ważnym dniem dla Nowogardu i Osowa. Burmistrz Nowogardu Robert Czapla gościł w Urzędzie Miejskim Stanisława Wziątka – Członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego. W obecności lokalnych mediów, podpisano dwie umowy, dzięki którym Gmina Nowogard otrzyma blisko półtora miliona złotych dofinansowania. Pierwsza z nich, dotyczy dofinansowania zakupu ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Osowie. - Dziękujemy za dostrzeżenie Gminy Nowogard i jej potrzeb. Ochotnicza Straż Pożarna w Osowie wpisana jest do krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego. Z powodu pożaru remizy jednostka ta musiała być z niego wyłączona. Dlatego złożyliśmy do pana Marszałka i Zarządu Województwa wniosek o dofinansowanie Ochotniczej Straży Pożarnej w Osowie na zakup wozu gaśniczego w kwocie 964.801 zł. Nasz wkład własny wyniesie około 170 tys. zł. Dzięki temu strażacy z OSP Osowo otrzymają tak bardzo potrzebny samochód ratowniczo – gaśniczy – mówił Burmistrz Robert Czapla.

 

Czytaj więcej: Burmistrz pozyskał dla Gminy 1,5 miliona złotych

Burmistrz złożył wniosek o dofinansowanie likwidacji barszczu Sosnowskiego

barszczNa polecenie Burmistrza Nowogardu Roberta Czapli, corocznie przeprowadzana jest akcja likwidacji i ograniczenia występowania na terenie gminy barszczu Sosnowskiego.

Roślina ta jest niebezpieczna dla zdrowia, dlatego w kontakcie z nią należy zachować szczególną ostrożność i unikać zetknięcia skóry z sokiem z jej liści czy pędów – przypomina burmistrz. Roślina jest nie tylko niebezpieczna dla zdrowia. Powoduje także degradację środowiska przyrodniczego.

Czytaj więcej: Burmistrz złożył wniosek o dofinansowanie likwidacji barszczu Sosnowskiego

Burmistrz Robert Czapla pozyskał fundusze na pomoc uczniom

Robert CzaplaW dniu 30 kwietnia 2019r. Burmistrz Nowogardu Robert Czapla podpisał umowę z Wojewodą Zachodniopomorskim reperezentowanym przez Magdalenę Zarębską - Kuleszę Kuratora Oświaty, na wypłatę zasiłków i stypendiów szkolnych dla uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Nowogard. W ten sposób pozyskał na ten cel około 150 tysięcy złotych. Termin wykorzystania środków jest ustalony do dnia 31 grudnia 2019r. Dzięki takim działaniom dzieci i młodzież z rodzin potrzebujących wsparcia mają równe szanse na zdobycie dobrego wykształcenia i umożliwienie im lepszego startu w dorosłe życie. Pozyskane pieniadze umożliwią dostęp do bezpłatnych podreczników, materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych.

Czytaj więcej: Burmistrz Robert Czapla pozyskał fundusze na pomoc uczniom